Hammaddelerimiz

SAMAN FLUTING : Saman Flutıng atık kağıtlar ve samanın pişirilmesi ile elde edilen hamurdan yapılan bir kağıt türüdür. Oluklu mukavvada ondüle, orta ve iç yüzey kağıdı olarak kullanılmaktadır.

TEST LINER : Tamamen atık kağıttan üretilen TEST LİNER kutu üretiminde yüksek dirençli ve baskıya dayanıklı olması sebebiyle kolay işlenen ve en çok tercih edilen bir yüzey kağıdıdır. Üretiminde nişasta ve reçine katkısı yapılır.Zaman zaman ise renk vermek amacıyla boya katıldığı da olur.

BEYAZ TEST LINER : Reklama ve görselliğe önem veren üreticilerin vazgeçilmez ambalaj hammaddesidir.Baskıya uygunluğu görsel ve estetik kalitesi gibi özellikleri ile çok tercih edilen bir dış yüzey kağıdıdır.

KRAFT LINEER : Kraft kağıdının su geçirgenliği yoktur ve üretiminde selüloz kullanılır.Parlak oluşu,rengi,mukavemeti ve kolay baskı uygulanabilir oluşu ile özellikle ihracat sektörünün tercih ettiği bir dış yüzey kağıdıdır.

Oluklu mukavva sektöründe kullanılan kağıtların büyük çoğunluğu özel sektör tarafından üretilmekte olup büyük kuruluşlar gelişmiş teknolojiye dayalı yüksek kapasiteli yatırımlara yönelmişlerdir. 

1954 yılında kurulan ve tek devlet kuruluşu olan SEKA 1993 yılında fabrikalarının büyük kısmını satarak tek üreticisi olduğu KRAFT LINER üretiminden çekilmiştir. Bununla beraber talebi karşılamak amacıyla her yıl önemli ölçüde KRAFT LİNER KAĞIDI ithal edilmektedir.